CHP 24 günlük Ankara-İstanbul yürüyüşünün ardından Adalet Mitingi Düzenliyor? Bir vatandaş olarak bu konudaki fikriniz nedir?

+4 oy
9 Temmuz 2017 Siyaset kategorisinde osenolsan (2,040 puan) sordu
Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davasında "casusluk"  iddiasıyla tutuklanmasının ardından adalet talebiyle Ankara’dan İstanbul’a yürüme kararı almıştı. Bugün yürüyüşün son günü ve CHP İstanbul' da Adalet Mitingi düzenleyecek. Sade bir vatandaş olarak olaya yorumunuz nedir? Nasıl görüyorsunuz?
   

3 Cevap

0 oy
9 Temmuz 2017 misafir cevapladı
CHP nin bu türlü bir çıkışını bekliyordum ama Kemal Bey den böyle bir çıkış şaşırttı beni. Zincirlerini kırdı diyebiliriz.
0 oy
9 Temmuz 2017 misafir cevapladı
Türkiye' de uzun bir aradan sonra insanların ortak bir paydada buluşması sağlandı. Üstelik şiddet içermeyen bir eylemde buluştular. Bugünkü mitingden sonra; yarın her şey eskisi gibi devam edecek olsa bile; ciddi anlamda bir farkındalık yarattığını düşünüyorum. Siyaset biraz daha düşünecek.
0 oy
13 Temmuz 2017 misafir cevapladı

Bana gore eylem cok guzel bir şekilde yapildi ve miting ile top yapti.  Yuruyus sırasında en ufak bir olayin yasanmamasi sevindirici. Ama miting bitti herkes evine gitti durumuna dustu simdi. Bundan sonra chp yakaladigi bu guzel havayi yeni adımlarla devam ettirmeli arkasina almaya basladigi halk destegini arttirmalidir. Kisa süre icinde chp den yeni planlar aciklamacak diye düşünüyorum. 

...